---

indianie.org - wioska indiańska Jurowce, Białystok

---
header_wioska

Strona główna / Rękodzieło / Repliki broni
A+ R A-

Repliki broni

Email Drukuj

bron
Zapraszamy do obejrzenia naszej Wystawy Broni, zarówno tej indiańskiej jak i broni palnej białych osadników, Kawalerii Stanów Zjednoczonych czy krótkiej broni cywilnej. Jest to niepowtarzalna okazja do konfrontacji  indiańskich toporków, tomahawków czy maczug z bronią palną produkowaną od początku XIX wieku.

 

Między innymi możecie zobaczyć:

Karabin Kentucky - jeden z najbardziej rozpoznawalnych karabinów czarnoprochowych, którym budowano i urtrwalano niepodległość Ameryki. "Strzelba z Kentucky" stała się legendą Wojny o Niepodległość USA: najpierw jako skałkowa przeciwko Indianom, później jako kapiszonowa w walkach z wojskami brytyjskimi. To dzięki jej popularności i w uznaniu zasług tej wyjątkowej broni dla niepodległości Ameryki, jej srebrny wizerunek na błękitnym tle jest symbolem odznaki za działania bojowe w US Army.

Winchester - to amerykański karabin powtarzalny z zamkiem dwutaktowym, przeładowywany dźwignią. Zamek ryglowany układem dźwigni. Zasilanie ze stałego magazynka rurowego umieszczonego pod lufą. Mechanizm spustowy z kurkiem zewnętrznym. Łoże i kolba z integralnym chwytem pistoletowym. Mechaniczne przyrządy celownicze składające się z regulowanego celownika i muszki.

Colt - to ręczna broń bębenkowa (rewolwer) oraz wiele typów broni palnej. Pierwotnie była to broń na proch czarny. Proces ładowania polegał na nasypaniu odmierzonej dawki prochu do komór w bębenku, zabezpieczeniu go przybitką i wciśnięciu kul oraz nałożeniu kapiszonów. W roku 1847 Colt uzyskał patent na model z sześciokomorowym bębenkiem. Rewolwery systemu Colta używane były przez obie strony w czasie wojny secesyjnej.

Smith&Wesson - Amerykański rewolwer kieszonkowy produkowany w drugiej połowie XIX wieku. Posiadał okrągłą lufę i chwyt w kształcie ptasiego dziobu. Bęben z wybraniami.

Kontakt

Wioska indiańska
Jurowce k/Białegostoku

ok. 4km na trasie do Augustowa

tel. 85 65-22-816

kom. 606-10-12-38

email: info (at) indianie,org