---

indianie.org - wioska indiańska Jurowce, Białystok

---
header_wioska

Strona główna / Wioska indiańska
A+ R A-

Wioska indiańska

Email Drukuj

Ponad 20 lat temu, nie wiadomo jak i dlaczego, zaczęła się nasza przygoda z Indianami. Niecodzienny splot wydarzeń, ognisko, tipi a przede wszystkim ludzie którzy stanęli na naszej drodze, sprawili, że młodzieńcza fascynacja przerodziła się w życiową pasję, która trwa do dzisiaj. Chęć doskonalenia, pokora i szacunek dla rdzennych Amerykanów, zmieniły nasz sposób myślenia i postrzegania rzeczywistości.

Przez te wszystkie lata, zdobywaliśmy wiedzę, likwidowaliśmy stereotypy i zacieśnialiśmy więzi z ludźmi których pasją są Indianie. Byliśmy organizatorami dwóch Ogólnopolskich Zlotów Polskiego Ruchu Przyjaciół Indian, warsztatów tanecznych, wystaw i prelekcji. Uczestniczyliśmy w biegu "Na Rzecz Ziemi i Życia" w Niemczech, Belgii i Holandii. Mogliśmy tam, zaprezentować tańce Indian Ameryki Północnej, europejskiej publiczności. W połowie lat 90-tych, współtworzyliśmy zalążki Pow Wow w Polsce i pierwszą profesjonalną kapele taneczną.

W 2004 roku, zdecydowaliśmy się otworzyć Wioskę Indiańską, która szybko stała się miejscem obleganym przez dzieci i młodzież. Spełniamy się w niej, dzieląc się wiedzą i wieloletnim doświadczeniem.

Wioska nasza jest jedyną tego typu placówką, w której przyjeżdżające do nas dzieci mają zajęcia z końmi. Dla wielu jest to pierwszy kontakt w życiu, więc prowadzona przez nas jazda konna zostaje w pamięci na długo. Przyjmujemy jedynie małe grupy autokarowe, zapewniając komfortowe warunki i bezpieczeństwo dla przyjeżdżających dzieci i ich opiekunów.

Zapraszamy do odwiedzenia naszej Indiańskiej Wioski.

Kontakt

Wioska indiańska
Jurowce k/Białegostoku

ok. 4km na trasie do Augustowa

tel. 85 65-22-816

kom. 606-10-12-38

email: info (at) indianie,org